وبلاگ


میگرن چشمی چیست؟

میگرن چشمی چیست؟

میگرن چشمی یک بیماری نادر است که با از دست دادن موقت بینایی یا حتی کوری موقت در یک چشم مشخص می شود. میگرن چشمی به دلیل کاهش جریان خون یا اسپاسم رگ های خونی در شبکیه یا پشت چشم ایجاد می شود.

اثر قطره چشمی VUITY بر پیر چشمی

اثر قطره چشمی VUITY بر پیر چشمی

قطره چشمی مورد تایید FDA برای پیرچشمی

شرکت داروسازی Allergan اخیراً از عرضه قطره چشم VUITY خبر داده است که توسط FDA(سازمان غذا و دارو آمریکا) برای جبران کاهش دید در  افراد پیر چشم، تایید شده است.این قطره محلول چشمیHCl پیلوکارپین 1.25% است.

تاثیر زایمان زودرس بر بینایی فرزند

تاثیر زایمان زودرس بر بینایی فرزند

هنگامی که نوزاد نارس به دنیا می آید، اغلب نگرانی هایی در مورد عوارض نارس بودن وجود دارد. نوزادان نارس ممکن است هنوز به طور کامل رشد نکرده باشند، که می تواند منجر به عوارض جسمی و چشمی شود. از جمله این موارد، افزایش خطر نزدیک بینی مرتبط با وزن کم هنگام تولد و همچنین رتینوپاتی(آسیب به شبکیه) است.

عوارض عمل لیزیک

عوارض عمل لیزیک

يكي از علل استقبال مردم از اين گونه جراحي ها آن است كه مردم فكر مي كنند كه اين جراحي فقط با ليزر انجام مي پذيرد در حالي كه اين تصور كاملا غلط است و بطور ساده می توان گفت براي آنكه بتوانند اصلاح سطح قرنيه چشم را با ليزر انجام دهند ابتدا بايستي لايه اي از قرنيه را به وسيله تيغ مخصوصي بردارند و بعد از تبخير لايه مياني به وسيله ليزر ، مجددا لايه برداشته شده  روي قرنيه قرار گيرد. در واقع در اين گونه عمل ها يك جراحي كامل ولي بدون خون ريزي انجام مي شود.

تنبلی چشم یا امبلیویی

تنبلی چشم یا امبلیویی

اصطلاح تنبلی چشم یا امبلیوپی معمولاً در ذهن بیشتر مراجعه کنندگان به مطب های اپتومتری با ضعیفی چشم یا همان داشتن شماره چشم اشتباه گرفته می شود. در حالیکه تنبلی چشم ناشی از وجود اختلال در رشد سلول های درک بینایی در مغز می باشد، که به علل مختلفی ایجاد می‌گردد.